در ابتدای بروز نا آرامی های بعد از انتخابات سال ۸۸ ریاست جمهوری و در حالیکه دو روز از پایان رای گیری سپری شده بود و با عدم قبول نتیجه انتخابات توسط نامزدهای معترض ، سیر حرکت حوادث به سمت خشونت و برخورد با نهادهای حاکمیتی میرفت. رهبرانقلاب در روز یکشنبه ۲۴ خرداد ۸۸ میرحسین موسوی نامزد معترض را به ملاقاتی دعوت و نکاتی را به او گوشزد میکند.رهبری ضمن توصیه به موسوی برای پیگیری مطالبات از راه های قانونی و همراه با آرامش به وی گوشزد میکنند که برنامه هایی جهت به آشوب کشاندن جامعه و ملتهب کردن خیابانها وجود دارد و جنس موسوی با این اقدامات و برنامه ها متفاوت است.


بعد از گذشت ۹ سال از آن روزها در دی ماه سال ۹۷ دفتر نشر آثار رهبر انقلاب فایل تصویری دو دقیقه ای را منتشر میکند که در آن رهبری بخشی از محتوای ملاقات و پیام های خود به موسوی در سال ۸۸ را بیان می کنند. در این فایل تصویری رهبری با اشاره به اینکه ایشان آماده بودند تا از حق موسوی دفاع کنند و او را به ارائه مدارک مستدل دعوت کرده اند می افزایند با توجه به ارتباط عاطفی خود با موسوی و اتفاق نظر با او در برخی نقاط در همان روز شنبه بعد از انتخابات نماینده ای را نزد موسوی میفرستند تا وی را نسبت به اقدامات خود متنبه کند اما موسوی با پافشاری بر مواضع خود همچنان خواستار ابطال انتخابات میشود و اعلام میکند که در جلسه ای با بعضی از شخصیتها هر ۴ نفر من جمله موسوی خواهان ابطال انتخابات شده اند. رهبری اضافه میکنند در پیگیری بعدی مشخص شد دو نفر از اشخاص مذکور محمد خاتمی و هاشمی رفسنجانی بوده اند که هر دوی آنها این موضوع را که خواهان ابطال انتخابات شده اند را رد میکنند.

بعد از پخش این کلیپ وب سایت کلمه از رسانه های نزدیک به موسوی خواهان پخش کامل فیلم ملاقات رهبری و موسوی میشود و در ادامه خود موسوی نیز با خواسته ای مشابه خواهان پخش کامل فیلم ملاقات خود با رهبری میشود. و فعالان رسانه ای نزدیک به موسوی نیز با داغ کردن هشتک #مذاکرات۸۸ خواهان پخش کامل این گفتگو میشوند. اندکی بعد سعید شریعتی از مشاوران موسوی در سال ۸۸ در توئیتر خود متنی را که به گفته خودش روایت او از آنچه از موسوی درباره ملاقات با رهبری شنیده است را منتشر میکند.

منهای اینکه متن منتشر شده سعید شریعتی چقدر با روایتی که او ادعا میکند تطابق دارد و اصولا روایت خود موسوی چه میزان با اصل ماجرا منطبق است ، این سوال مطرح است زمانیکه خود موسوی در آن جلسه حاضر بوده است چرا روایت خود را مستقلا بیان نمیکند و چرا هواداران او از خود موسوی نمیخواهند تا مذاکرات سال ۸۸ را افشاء نماید؟
نکته دوم در این ماجرا آن است که از روایت نخست منتشر شده از رهبری در سال ۸۸ در سایت رسمی ایشان تا فیلم دو دقیقه ای منتشر شده توسط مرکز حفظ آثار رهبری و حتی در روایت سعید شریعتی خط گفتار و رفتار رهبری یک خط ثابت و پایدار است. رهبرانقلاب از اولین اظهار نظر تا روایتی که سعید شریعتی از ایشان منتشر می نماید بر دو امر تاکید میکنند اول پیگیری قانونی و ارائه مدارک و مستندات به نهادهای مسئول و دوم پرهیز از دعوت مردم به آشوب و نافرمانی. در هر دو مورد نیز خط قرمز رهبری حقوق عامه و حفاظت از آراء مردم می باشد. هر چند که روایت سعید شریعتی از دستور رهبر برای آزادی فوری متهمان بعد از انتخابات نه با مشی رهبری در عدم دخالت در فرایندهای قضایی منطبق است و نه با آرا و احکامی بعدها مراجع قضایی برای این اشخاص صادر کردند. و در یک عبارت میتوان گفت که این همه سر و صدا و جنجال ، هیاهو برای هیچ است. هیچ کدام از موارد منتسب به رهبر در این روایات امر مکتوم و پنهانی نیستند و جملگی انها در سخنرانی ها و بیانات رهبری کرارا مطرح شده اند. در مقابل این جریان اصلاحات است که باید پاسخگوی تناقضات خود باشد و اعلام کند که چرا علیرغم آنکه رهبرانشان در چنین تماسهایی منکر درخواست ابطال انتخابات میشوند اما در مجالس عمومی حاضر به بیان این حقایق نیستند
این نوع طرح روایت یک طرفه از جانب برخی اصلاح طلبان بدون تردید فراری رو به جلو است که برخلاف توقعات آنها ، باعث عقب رفتن هر چه بیشتر پیروان این طیف میگردد.